Przytulne mieszkanie – zadanie wymagające poświęceń

6 października, 2021
1729
Views

Stworzenie przytulnego mieszkania, wcale nie jest rzeczą prostą, jak mogłoby się to pozornie wydawać. Wymaga zarówno naszego zaangażowania pod względem czasu, środków jak i pomysłowości. Inspiracje są w tej sytuacji bardzo ważne, ważniejsze chyba nawet od środków finansowych jakimi na ten cel dysponujemy. Zastanówmy się jednak nad tym, jakie czynniki głównie sprawiają, że mieszkanie jest odbierane przez nas i przez inne osoby, jako przytulne. Bardzo ważne w lokalach przyjaznych i sprawiających miłe wrażenie, jest oświetlenie.

OŚWIETLENIE – WARUNEK KONIECZNY PRZYTULNEGO MIESZKANIA

Warto zadbać ze szczególną uwagą i troską o rozkład lampa, rodzaj światła oraz kąt jego padania w poszczególnych miejscach naszego domostwa. Sprawi to, że istotną część całego przedsięwzięcia, będziemy mieli już za sobą. Oświetlenie, ma ogromne znaczenie nie tylko w przypadku przytulnych mieszkań. Jest ono przecież rodzajem aktora na arenie świateł, manipulatorem nastroju i często warunkiem podejmowanej przez nas aktywności, gdy słońce schowa się już za horyzontem. Ma to miejsce i dzieje się, niezależnie od środowiska mieszkalnego. Rozplanowanie położenia lamp i punktów światła, może nam niekiedy zająć więcej czasu, niż moglibyśmy początkowo sadzić. Nie ma się jednak czym martwić, bo gra jest warta świeczki!

ZNACZENIE MEBLI I DROBNYCH ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA

Drugim, bardzo ważnym elementem przytulnego mieszkania jest jego wyposażenie. Dobór mebli i akcesoriów powinien być przemyślany, ale raczej nie kompatybilny. Co to znaczy? Drobiazgi i meble różniące się od siebie, nie będące częścią jednego zestawu, sprawiają, że w mieszkaniu mamy dostępną ilość wielu ciekawych przedmiotów, które skupiają i przyciągają naszą uwagę. Interesujące drobiazgi, oryginalne obrazy lub plakaty, pstrokate pudełka na wszelkiego typu akcesoria czy barwne doniczki, powodują, że wnętrze staje się przyjazne i miłe jako miejsce odpoczynku. Pamiątki z podróży również spowodują, że nabierze ono osobliwego charakteru. Warto jest też zadbać o kolorystykę takiego mieszkania. Nawet jeśli jest niezbyt duże, można spróbować użyć wielu, różnych kolorów farb do malowania ścian. Tapety też na pewno znacząco urozmaicą jego wygląd. Ważny jest pomysł i kompozycja. Jest to jeden ze sposobów na stworzenie pozytywnej aury w domu, w którym planujemy spędzać większą część swojego wolnego czasu.

STYLE URZĄDZANIA WNĘTRZ

Druga z koncepcji przytulnego mieszkania, mówi o tym, by przy jego urządzaniu powołać się na jakiś konkretny styl, który kojarzy się z dzieciństwem, domem rodzinnym, wsią i folkrolem czy choćby domatorstwem. Możemy posłużyć się domenami typowymi dla designu skandynawskiego, modelingu kolonialnego, sztuki nowoczesnej, tradycji i historii polskiej wsi lub nowojorskiem sposobem aranżacji mieszkań. Zapewniam państwa, że wybór stylistyki jest przeogromny. Designem związanym z urządzaniem wnętrz, zajmuje się współczesna sztuka użytkowa. Gotowe projekty, jednak jest ciężko znaleźć nawet w Internecie. Ich wykonanie, możemy zlecić fachowcom, jeśli nas na to stać lub samodzielnie podjąć się finalizacji, tego dość czasochłonnego zadania.

Article Categories:
Aktualności

autor

Comments are closed.